Blg news
Image default

Свалено дете от автобус в Благоевград предизвика вълна от възмущение в социалните мрежи

Случка от Благоевград разбуни духовете онлайн и разпали остри коментари. Майка на 11-годишно момче разказа във Facebook как синът ѝ е бил свален от автобус по линия №3, защото… контрольорката не можела да му върне ресто от 20 лева.

Влезте в групата ни във Facebook

Влезте в групата ни във Facebook

По думите на майката, детето се качило на автобуса на спирката при Джамията и си платило с наличната сума – банкнота от 20 лева. Контрольорката обаче отказала да я приеме, защото нямала дребни. Вместо да потърси решение, просто накарала момчето да слезе на следващата спирка – точно пред сградата на общината.

„Синът ми се наложи да върви пеш до ПГСАГ с тежката си раница. Беше притеснен, че ще закъснее за контролно. Обади ми се разстроен. Разказвам тази история не само защото се е случила на моето дете, а защото утре може да се случи и на вашето,“ пише майката, Милана Влахова, в поста си.

Жената вече е подала официална жалба до кмета на града и до управителя на транспортната фирма, настоявайки за конкретни действия и промени в отношението към пътниците – особено когато става дума за деца.

Случаят поставя сериозни въпроси – не само за правилата в обществения транспорт, но и за човешкото отношение на служителите. Много хора в социалните мрежи изразиха възмущение от случилото се. Поведението на контрольорката беше определено като “безсърдечно”, “унизително” и “недопустимо”.

В отговор на коментар, в който се пита дали е чута и другата страна, майката пояснява:

„Да, чули сме я. Попитах я спокойно защо е постъпила така с детето ми. Каза ми, че не му се е карала, просто нямала как да му върне и затова му казала да слезе. Казах ѝ – има камери, всичко ще се види. Мерките вече са взети.“

Виж още:  Трима футболисти и един директор напускат Пирин

Под поста ѝ заваляха коментари:

„Какво е виновно детето, че тя няма да му развали парите? Това си е нейна отговорност. Нека не го таксува, ако не може да му върне! И тя е майка – как можа да го остави така?“

„Жената няма сърце! Това заслужава дисциплинарно наказание и извинение.“

„В други държави 11-годишните изобщо не плащат. Само тук ще го свалят за 2 лева ресто… Срамота.“

„Нямаше ли един човек в автобуса да му даде 1-2 лева? Толкова ли сме станали безразлични? Детето е отивало на училище, не на разходка…“

Вижте още

Информационен бюлетин на МВР Благоевград за 18.03.2026 г.

Майкъл Скофилд

Благоевград ще бъде домакин на благотворителен турнир по свободна борба

Ина Петрова

Информационен бюлетин на МВР Благоевград за 15.05.2026г.

Майкъл Скофилд

Оставете коментар