Парк „Бачиново“ бе домакин на третия ден от инициативата „Ела си в Благоевград“, организирана от Община Благоевград. Събитието привлече десетки деца, младежи и техните родители, които се включиха в разнообразни спортни и творчески активности на открито.
Програмата в парка включваше гимнастика, волейбол, тенис на маса, канадска борба, табата, канго джъмпс и други физически занимания, предназначени за всички възрасти. Целта на инициативата е да насърчи активния начин на живот и общуването сред различните поколения.
Паралелно с физическите занимания, в обособена арт зона в рамките на програмата „Бъдеще за тях“ се проведоха творчески работилници за деца и възрастни. Участниците имаха възможност да развият своите умения и да се изразят чрез различни артистични форми.
Следобед инициативата продължава в търговски център „Ларго“, където от 14:00 ч. ще се състои среща с популярния геймър и инфлуенсър Криската. Това е част от усилията за ангажиране на младата аудитория чрез съвременни комуникационни канали и дигитална култура.
Заключителният етап на програмата „Ела си в Благоевград“ е насрочен за тази вечер от 20:00 ч. на площад „Георги Измирлиев“. Публиката ще има възможност да присъства на концерт от поредицата „Летен уикенд“ с участието на Дичо и Вокално студио „Фа Диез“.
Инициативата „Ела си в Благоевград“ цели да обогати културния и социален живот на града през летните месеци, като съчетава музика, спорт и творчество в достъпна и интерактивна форма.


101 коментара