На 5 август (вторник) движението в тунел „Железница“ на автомагистрала „Струма“ ще бъде поетапно ограничено заради извършване на изследвания и изпитвания на пътната настилка. Това съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“, цитирани от Нова телевизия.
Реорганизацията ще обхване участъка между 98-ия и 102-ия километър от автомагистралата. Ограниченията ще са в сила в интервала от 10:00 до 17:00 часа, като поетапно ще бъдат затваряни активната и изпреварващата лента в двете посоки. През този период движението ще се осъществява в свободната лента, при разрешена скорост до 90 км/ч.
От АПИ призовават водачите да шофират с повишено внимание, да спазват пътната сигнализация, да поддържат дистанция и да избягват рискови изпреварвания, които биха застрашили сигурността на пътуващите.
Очаква се работата в участъка да приключи в рамките на деня.

