Адриан Юриев официално обяви, че се оттегля като собственик на ПФК Пирин Благоевград. Новината идва след труден период за клуба, белязан от сериозни финансови, организационни и спортно-технически проблеми.
В обръщение към привържениците на „орлетата“ и жителите на Благоевград Юриев заяви, че е поел Пирин в един от най-тежките моменти в историята на клуба с ясната цел отборът да бъде стабилизиран и спасен.
По думите му за кратко време са били предприети редица действия по съхраняването на отбора, осигуряването на нормален тренировъчен процес и воденето на разговори с институции, партньори и спонсори. Той подчерта, че най-важното е, че Пирин е успял да запази своята идентичност и мястото си във футбола.
„Пирин не е просто футболен клуб. Пирин е символ на Благоевград“, заявява Юриев в своето послание.
Бившият вече собственик благодари на футболистите, треньорите, служителите и феновете за подкрепата в тежкия период и отправи призив към обществото и бизнеса да застанат зад новите собственици на клуба.
„Без обединение около Пирин клубът ще продължи да страда“, посочва още той.
Към момента не се съобщават официално имената на новите собственици, но се очаква в близките дни да има повече яснота около бъдещото управление на клуба.
Оттеглянето на Адриан Юриев идва в момент, в който Пирин търси стабилност и нова посока след тежкия сезон, а феновете се надяват клубът да успее да се върне сред водещите отбори в българския футбол.

