Шампионът на България Лудогорец допусна поражение с 0:2 от испанския Реал Бетис в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа, игран на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград.
Въпреки че „орлите“ имаха по-добри показатели в статистиката, грешки в отбрана и липса на завършващ удар костваха на тима възможността да вземе точки от срещата.
Още в шестата минута Лудогорец остана без Едвин Куртулуш, който получи травма след грубо влизане на Жуниор Фирпо. На негово място влезе Оливие Вердон. Домакините стартираха активно и търсеха пробиви по фланговете чрез Кайо Видал и Ив Биле.
В 31-ата минута Джовани Ло Селсо се възползва от грешка в защитата и с прецизен диагонален удар даде аванс на Бетис – 0:1. Малко преди почивката Сон можеше да изравни от пряк свободен удар, но топката мина опасно близо до вратата на Алваро Велес.
В началото на второто полувреме испанците нанесоха нов удар. В 53-ата минута центриране на Айтор Рубиал доведе до нещастен рикошет в крака на Сон и автогол за 0:2. Малко след това гредата спаси разградчани от трето попадение.
До средата на второто полувреме Лудогорец вече имаше повече удари (девет срещу седем), както и превес във владението на топката (53% срещу 47%) и по-голям брой ъглови удари. Испанците обаче показаха класата си – две положения, два гола.
Въпреки поражението, българският шампион остави добри впечатления с играта си и създадените положения. Лудогорец показа, че може да се противопоставя на утвърдени европейски отбори и ще търси следващите си победи в групата.

