Blg news
Image default

Мащабна акция срещу наркотиците в Пиринско: Арести, иззети дрога и близо 90 растения канабис

Специализирана полицейска операция срещу съхранението и разпространението на наркотични вещества е проведена от служители на ОДМВР – Благоевград. В рамките на акцията са задържани няколко лица, иззети са различни видове наркотици и е разкрита предполагаема схема за разпространение на кокаин.

Влезте в групата ни във Facebook

Влезте в групата ни във Facebook

На 29 май криминалисти от областната дирекция са задържали 45-годишен мъж от Благоевград, след като при проверка на управлявания от него автомобил „Рейндж Ровър“ са открити около 4,92 грама бяло прахообразно вещество, реагирало положително на кокаин.

В резултат на предприетите незабавни оперативни действия още същия ден е установен и задържан 41-годишен мъж от село Сливница, община Кресна, за когото е установено, че е разпространил наркотичното вещество. При претърсване на обитаваното от него жилище в Благоевград са открити около 1,8 грама кокаин, 174,9 грама амфетамин и електронна везна. По случая е образувано досъдебно производство, а на мъжа е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“ за срок до 72 часа.

В следобедните часове на същия ден в района на бул. „Гоце Делчев“ в Гоце Делчев е проверен 26-годишен мъж от село Дъбница. У него е открита сгъвка с около 0,9 грама суха тревиста маса, реагирала положително на канабис. Той е задържан за срок до 24 часа, като за случая е уведомена прокуратурата.

При друга проверка, извършена от служители на РУ – Банско, е задържан 33-годишен мъж от Дряново. В хотелска стая, обитавана от него в Банско, са намерени около 3,02 грама канабис и 8,97 грама амфетамин. По случая е образувано досъдебно производство.

Сериозно количество канабис е открито и в землището на село Яворница, община Петрич. Полицейски служители са иззели около 90 растения, засадени в найлонови чували в обезлесен участък. При направения полеви тест растенията са реагирали положително на канабис. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на прокуратурата.

Виж още:  Започва мащабно дигитално заснемане на пътната и градска инфраструктура в Благоевград

На 31 май служители на Второ районно управление в Благоевград са проверили 35-годишен мъж от София. У него е открит вейп, съдържащ около 65,20 грама кафява течност, реагираща положително на канабис. При последвала проверка на жилището, което обитавал в Благоевград, е иззета и пластмасова бутилка с още 25,45 грама течност със същата реакция. По случая е уведомена Районната прокуратура.

Междувременно в Петрич е задържан и 45-годишен шофьор, управлявал автомобил „Фолксваген Бора“ без регистрационни табели. При извършената проверка е установено, че водачът е шофирал след употреба на наркотични вещества, потвърдено с техническо средство. Срещу него е образувано досъдебно производство.

От ОДМВР – Благоевград уточняват, че работата по всички случаи продължава под надзора на компетентните прокуратури.

Вижте още

Образувано е досъдебно производство за кражба на гориво и инструменти край с. Раздол

Майкъл Скофилд

Опашката от камиони на Капитан Андреево достигна 25 км, чакането е до 20 часа

Майкъл Скофилд

Цвети, жената на Криско, болезнено ревнива, наложило ѝ се е да ходи на терапия

Майкъл Скофилд

Оставете коментар