Blg news
Image default

Нощна акция срещу комарите в Благоевград: Започва мащабна обработка на биотопи в града

Община Благоевград съобщи, че в периода от 20 до 21 май 2026 г. на територията на града ще бъде извършена обработка по дезинсекция срещу ларви на комари в естествени и изкуствени биотопи.

Влезте в групата ни във Facebook

Влезте в групата ни във Facebook

Целта на дейностите е да бъде намалена популацията на комарите още в началния им стадий на развитие, като по този начин се ограничи разпространението им през летния сезон.

Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 ч. до 06:00 ч. Ще бъде използван специализиран бактерициден препарат за третиране на ларви на комари, който е разрешен за употреба от Министерството на здравеопазването и е безопасен за водните организми, обитаващи съответните биотопи.

От общинската администрация уточняват, че дейностите ще се провеждат само при подходящи метеорологични условия и при липса на валежи.

Мерките са част от ежегодната програма за контрол на комарите и опазване на общественото здраве в Благоевград.

Виж още:  Информационен бюлетин на МВР Благоевград за 07.10.2025 г.

Вижте още

Община Благоевград инвестира над 17 млн. лв. в модернизация на Девето училище и нова образователна инфраструктура

Майкъл Скофилд

Борисов: С Пеевски се разбрахме

Майкъл Скофилд

Резултати от А окръжна група

Майкъл Скофилд

Оставете коментар