Полицейски служители на ОДМВР – Благоевград са установили трима водачи на моторни превозни средства, управлявали след употреба на алкохол в рамките на няколко дни, съобщиха от полицията.
На 6 февруари 2026 г. около 16:20 часа по бул. „Европа“ в град Сандански 45-годишен мъж от града е управлявал лек автомобил „Фолксваген Голф“, като при извършена проверка с техническо средство е установено наличие на 1,72 промила алкохол.
На 8 февруари 2026 г. около 10:25 часа в село Марчево, община Гърмен, 47-годишен мъж от град Хаджидимово е управлявал лек автомобил „Форд Фюжън“ с концентрация на алкохол 2,04 промила, отчетена с техническо средство.
Същия ден, около 20:20 часа, по бул. „Пейо Яворов“ в Благоевград 29-годишен местен жител е управлявал лек автомобил „Пежо“ с 2,44 промила алкохол.
И тримата водачи са задържани със заповед за задържане до 24 часа. По всички случаи са образувани досъдебни производства.

