Петокласничка от София, станала жертва на жесток побой и унижения от свои съученички, разказа, че не се чувства защитена след инцидента.
„Враждата я има от близо две години, но бях по-малка и не смееха да ми посегнат. Започнаха тази година“, споделя момичето. По думите ѝ причината за агресията е, че говорила против свои приятели.
На разпространените в интернет кадри се вижда как детето е дърпано, удряно и карано да целува обувки. Едно от свидетелките се разплакало и молело агресорките да спрат.
„Когато за първи път ме биха, казах на момичето да си оправим нещата с думи. Тя обаче отвърна: ‘Аз обичам да си решавам нещата с бой, а не с думи’“, разказва жертвата.
Вместо да разследват побойничките, социалните служби започнали проверки в семейството на пострадалото дете, оплака се майката Сузана Илиева. „Аз се чувствам заплашена. Не мисля, че семейството на жертвата е това, което трябва да бъде проверявано, а тези на насилниците“, категорична е тя.
Майката твърди още, че директорът на училището не я е потърсил след случилото се.
Кадрите бяха разпространени от Радослав Иванов, който ги видял у деца пред блока. „С още една жена искахме да организираме мирен протест в „Дружба“, а в Районното постъпи сигнал за организирана престъпна група“, коментира той.
Адвокатът, поел случая, посочи, че действащият Закон за борба с противообществените прояви на непълнолетни е остарял и съдържа „смешни текстове“, като този насилникът просто да се извини на жертвата.


96 коментара