След проведени проверки с технически средства, полицейски служители на ОДМВР-Благоевград установиха трима водачи на ППС, шофиращи след употреба на алкохол.
Първият случай е на 09.10.2025 г. около 15:40 часа, в района на бившия ГКПП Кулата. Там 36-годишен мъж от с. Марикостиново управлявал Мерцедес с 2,08 промила алкохол в издишания въздух.
Вторият случай е на 09.10.2025 г. около 18:15 часа, по ул. „Васил Кънчев“ в гр. Петрич. 54-годишен мъж от града шофирал Фолксваген Голф с 0,91 промила алкохол.
Третият случай е на 10.10.2025 г. около 01:00 часа, по ул. „Рокфелер“ в Петрич. 39-годишен мъж от с. Боровичене управлявал Форд Фокус с 1,42 промила алкохол.
Всички лица са задържани със заповед за 24 часа, а по случаите са образувани досъдебни производства.


100 коментара