Blg news
Image default

„Забавление без екрани“ отново събра десетки семейства в Портър парк

Бейзболното игрище „Портър парк“ в Благоевград отново се изпълни с детски смях, игри и истинско общуване по време на втората среща от инициативата „Забавление без екрани“.

Влезте в групата ни във Facebook

Влезте в групата ни във Facebook

Десетки деца и родители се събраха под открито небе, за да прекарат време заедно – без мобилни телефони, таблети или телевизори. Вместо това, участниците се впуснаха в класически игри като дърпане на въже, футбол, волейбол и различни щафетни състезания. Зеленото пространство оживя с радост, движение и неподправени емоции.

Инициативата се организира съвместно от Община Благоевград и Children’s Sport Academy „Skapto Sport“, с подкрепата на „Еко Ботълс“ и Български Червен кръст. Целта ѝ е да насърчи активния начин на живот, социалната ангажираност и завръщането към игрите с физическо присъствие – далеч от дигиталните екрани, които все по-често заменят реалното общуване.

„Забавление без екрани“ доказва, че времето навън и споделените моменти със семейството и приятели са най-добрата рецепта за щастливо детство и пълноценно родителство.

Следващата среща е насрочена за 30 август, когато „Портър парк“ отново ще се превърне в територия на спорт, смях и общностен дух.

Виж още:  12 000 лева за инвитро процедури бяха отпуснати по предложение на кмета Методи Байкушев на днешното заседание на Общински съвет – Благоевград.

Вижте още

65-годишна жена от Благоевград измамена с близо 3 000 лева в интернет

Майкъл Скофилд

Задържаха шофьор, отказал да спре на полицейски сигнал в Благоевградско

Майкъл Скофилд

Безплатни климатици за домакинства в Благоевград – започва втората процедура по общинската програма

Майкъл Скофилд

93 коментара

Оставете коментар