Blg news
Image default

Жена от Благоевград подаде сигнал за продължително домашно насилие срещу съпруга си

35-годишна жена от Благоевград е подала сигнал в полицията срещу съпруга си за системно домашно насилие, съобщават източници на Struma.com. По думите ѝ тормозът е продължавал дълъг период и е ескалирал във времето, като 40-годишният ѝ съпруг, посочен с инициали Методи М., многократно е упражнявал физическо и психическо насилие.

Влезте в групата ни във Facebook

Влезте в групата ни във Facebook

Жената разказва, че е била скубана за косата, удряна по лицето, а ръцете ѝ – извивани със сила. Тя твърди, че спрямо нея са отправяни и заплахи за причиняване на тежки телесни увреждания, включително закани, че ще бъде осакатена.

Потърпевшата е споделила пред разследващите, че дълго време е мълчала от страх и заради постоянния психически натиск, но след пореден инцидент е взела решение да потърси съдействие от органите на реда.

По случая е образувано досъдебно производство срещу 40-годишния мъж. От полицията потвърждават, че се извършват действия по събиране на доказателства, разпит на свидетели и изясняване на всички факти и обстоятелства. На жената е оказана необходимата подкрепа и ѝ е осигурена защита съгласно законовите механизми.

Източник: Struma.com

Виж още:  Задържаха мъж със 1,54 грама марихуана в Банско

Вижте още

Информационен бюлетин на МВР Благоевград за 05.02.2026 г.

Майкъл Скофилд

Пирин размаза Беласица в “Македонското” дерби

Майкъл Скофилд

Фенове на Пирин поискаха Радослав Митревски да напусне клуба

Майкъл Скофилд

Оставете коментар